Pendlerklubber

For langt de fleste af DSB's strækninger er der etableret pendlergrupper. Ønsker du mere information om en pendlergruppe kan du rette henvendelse til repræsentanten.

S-tog Repræsentant Mail-adresse Link
Farumbanen John Botting john.bottingdsb@webspeed.dk   

s-togspendler.dk/farumbanen

Frederikssundsbanen Torben James Jensen torben.james.jensen@groennehaven.dk s-togspendler.dk/frederikssundbanen
Klampenborgbanen Einar Bolt gyldenlund@webspeed.dk  s-togspendler.dk/klampenborgbanen
Køge Bugtbanen Kristian Jakobsen 

glade@glade.dk

 

s-togspendler.dk/koege-bugtbanen

Ringbanen Frank Nørgaard ringbanen@os.dk s-togspendler.dk/ringbanen
Høje Taastrupbanen Danny Pedersen

roskildependler@live.dk 

s-togspendler.dk/hoejetaastrupbanen

Hillerødbanen Lisa Sonesson lisa@mail.dk

s-togspendler.dk/hilleroedbanen

 

 

     
Fyn/Jylland      
Arden-Aalborg Pia Knudsen knudsenfru@gmail.com  
Frederikshavn - Aalborg Jens Christian Andersen jca@10mb.dk  
Grenaa - Aarhus John Ole Rasmussen J.O.Ras@stofanet.dk  
Odense - Fredericia Mogens Duus vestfyntoget@gmail.com  www.vestfyntoget.dk
Padborg - Kolding - Kbh H Helge Poulsen hellosregio@mail.com  
Aarhus - Grenaa Ole Christiansen olestians@gmail.com  
Aarhus - Struer Bror Arnfast bror@aabc.dk  
Fredericia - København Mia Lund Larsen   larsen.mia@gmail.com  
Horsens - København Anders Nymand andersnymand@gmail.com  
       
Sjælland      
Haslev – København H Monica Rixen monica.rixen@rh.regionh.dk  
Hedehusene - København H Mette Gagner mette-edi@email.dk  
Kalundborg - Holbæk - København H Elsa Munk Rasmussen elsamunkrasmussen@mail.dk http://www.holbaekpendler.dk
Hvalsø - København H Jens Bengtsson jbe@ens.dk  
Korsør - København H Anne Kjellerup annekjellerup@yahoo.com  
Kystbanen Michael Randropp kystbanen@live.dk http://www.kystbanenlive.dk/
Lundby - København H/Valby Lars Kjær Hansen Pendler.lundby@syvsogne.dk http://www.syvsogne.dk/?q=node/1063
Nykøbing F. - København H Henrik Larsen Henrik.larsen@post6.tele.dk  
København - Næstved Søren Blok Madsen nghsm@naestved-gym.dk  
Ringsted - København H Jan Søgaard jan.soegaard@turbopost.dk  
Roskilde - København H Danny W. Pedersen

roskildependler@live.dk

 
Rødby Færge - København H Jørn Rasmussen jrnr@post9.tele.dk   
Sorø - København H Rasmus Selsmark soroependlerklub@gmail.com http://www.sorøpendlerklub.dk/
Trekroner - København H Rikke Næraa rin@ens.dk  
Trekroner - København H Søren Dyck-Madsen dyckmadsen@webspeed.dk  
Viby Sj. - København H Bent Gade bent@gade-mail.dk   
Vordingborg - København H Jan Jensen VOpendler@hotmail.dk

 

     

 

Bornholm    

 

Bornholms Passagerforening Bjørn Carlsen  b.carlsen@tdcadsl.dk

 

Bornholms pendlergruppe Preben Holm preben@due-holm.dk

 


Abonnementsservice

Bruger du månedskort inden for Hovedstadsområdet, f.eks. til S-tog? Tilmeld dig Abonnementsservice og få kortet med posten hver måned.